İzlediği K-Dramalar ve hayatın yoğun temposu arasın da gidip gelen genç kızın bloğuna hoşgeldiniz :)) Not ; Eğer uzun süre ortalıkta yoksam,ya okuldayımdır yada stajda :D

26 Ağustos 2014 Salı

Benim yorumumdan - Güney kore dizileri 2014

Merhabalar ^.^ ne zamandır bloğa uğramıyordum,baya oldu :) Boşladım sanmayın kesinlikle! dizi izlemekle meşguldum ^_^... Bi kaç dizi bitirdim , bir kaç dizide izlemeye devam ediyorum.Ve sizlere dizi önermeye geldim ...
#1.CUNNİNG SİNGLE LADY ♥
AE Ra (Lee Min Jung) daha iyi bir yaşam için görünüşüne odaklanmıştır. Daha sonra mühendislik okumuş olan Jung Woo (Joo Sang Wook) ile tanışır ve ardından evlenirler ancak daha sonra boşanırlar. Boşandıktan sonra, Ae Ra zor zamanlar geçirir. Ae Ra'nın aksine Jung Woo başarılı ve zengin bir BT geliştiricisi olur.Bunun üzerine Ae Ra onunla tekrar evlenmek için Jung Woo'yu baştan çıkarmaya çalışır.Bakalım başarılı olabilecek midir?
Na ae-ra hakkında dedikodu yapan bir adama rastlar daha sonra çok sinirlenir ve olay yaratır.Bu olayı çözebilecek kişi ise Cha Jung-Woo'dur..Na ae-ra'nın arkadaşı Kang Min-Young ,Cha Jung Woo'u olayları çözebilmesi için çağırır ilkten olmaz diyip telefonu kapatsada dayanamaz..Olay yerine gider , ve bütün sorunları çözer.Na ae-ra'yla Cha Jung-Woo burada ilk karşılaşmasıdır..
Na ae-ra , Cha Jung-Woo'nun inadına onun şirketinde işe başlar , Jung woo buna ilkten çok sinir olup gıcık kapsada daha sonra bu duruma alışır.Tabi Na ae-ra bu zaman zarfı içinde jung woo'ya yakınlaşmaya çalışır,yeniden aşık etmeye çabalar.Jung woo bu duruma pekte iyi bakmaz , olabildiğince Na ae-ra'dan uzak durmaya çalışır , azda olsa onu terkettiği için nefret eder..
Na ae-ra'da , Cha jung woo'dan öç almak ister ve onun bütün rahatsız edebilecek şeyleri yapar.
Ve jung woo son noktayı koyar dahada yakınlaşmamasını ister ,kendinden uzaklaştırır.
Na ae-ra'nında sabrı bir yere kadar yeter ve jung woo'ya yakınlaşmayı bırakır kendini tamamen işe adar.Na ae-ra'nın abisi sağolsun evinde yangın çıkar ve evde tadilat gereklidir bu zaman içerisinde ise ae-ra'nın iş arkadaşı Kook Seung-Hyun'nun atölyesinde Kang Min-Young ile kalır..
Na ae-ra , Cha jung woo'ya ne kadar ilgisini yitirirse jung woo'nun'da ae-ra'ya olan ilgisi bi o kadar artar, ve Kook seung-hyun'dan kıskanmaya başlar..Hele atölyesinde kaldığını öğrenince iyice çıldırır deli deli hayaller kurar.Bu yüzden Na ae-ra'nın kook seung-hyun ile buluşmamasını sağlamak için geç saatlere kadar şirkette çalıştırır , ilgisi dahada artar.
SPOİLER İÇERİYOR!
Na ae-ra , Cha jung woo'nun şirketinden istifa eder ve başka bir şirketle anlaşır..Tabi jung woo bunu duyar duymaz ae-ra'yı durdurmak için ona yetişmeye çalışır ve artık sevdiğini söyler dayanamayıp öper.Jung woo'nun na ae-ra'yı sevdiği gerçeği kesinleşir ve zaman içerisinde çok daha yakınlaşır nedensiz yere öpmeye kalkışır,şirkette asansörde elini tutar,toplantıda göz kırpar:D
Dizinin anlatımını kısa tuttum ama birçok eğlenceli şey oluyor romantiklik seviyesi yüksek :) İzlemeyen çok şey kaybeder..
#2.EMERGENCY MAN AND WOMAN ♥
Başlarından flört etme, evlenme ve boşanma geçtikten sonra aşkın asıl anlamını anlayan bir çiftin hikayesi. Ölümle yaşam arasındaki savaşın olduğu acil servis yaşantısı üzerine kurulu olan dizi, lider ruhlu iki kişinin karakterlerinin daha safiyane bir şekilde gelişmesine yardımcı olacaktır.
Oh Jin-Hee ile Oh Chang-Min çiftimiz yıllar önce ayrıldıktan sonra şans eseri yine karşılaşılar..
Tabii bu karşılaşmaları nefret dolu olur.Oh jin-hee sinir küpü olmuştur ve kafasını dağıtmak için içmeye gider gitmesine fakat aşırı derece zararlı alkol içeren likör'ü içer ve hastanelik olur..Doktorlar onu zar zor kurtarır , ölümden döndürür.
Oh Jin-Hee yine büyük bi şans eseri stajerlik yapıcağı hastaneye kaldırılır.Gruplar oluşturulmuştur ve her grupta 6 çaylak stajer bulunur.Grubun şef'i tam yoklama alırken Oh Jin-Hee ayılır ve geçen gece içtiği için çok pişman olur.Yoklamada Oh Jin-Hee'ye sıra gelmiştir fakat ses çıkmaz ve şef onu yok sayar..Oh Jin-Hee emeklerini yok saymaya dayanamaz ve perdenin hemen arkasından ortalığa fırlar.Herkes büyük bi şoke olur özellikle Oh Chang-Min.
Oh Chang-Min ilkten bu duruma alışamaz ve durmadan Oh Jin-Hee'ye işi bırak nasiyatında bulunur.Fakat Jin-Hee işi bırakmaz aksine ilerleyebildiği kadar gider..Birçok hastaya bakar işi profesyonelleşir.Bu zaman içinde şef'te Oh jin-hee'den hoşlanmaya başlar,arada bi yakınlaşırlar.
Yakınlaştıklarını hisseden Oh Chang-Min çılgına döner eski karısını kıskanmaya başlar , tabi kıskanma evresinde dahada sevgisi büyür yeniden aşık olur..
Tabi dayanamayıp öptüğü zamanlarda var :DD:D
Dizide komediliklerde diz boyu aşırı derecede duygu değişimleri olmuştu bende bi romantikleşiyodum bi ağlıyodum bi mutlu oluyodum falann :D Çok iyi bir dizi izlenilmesi gerekir..Hatta dizi sayesinde doktor olasım geldi.Normal hayatta kan'ı göremeyen ben dizi sayesinde iğne vurabilmeyi S E V D İ M :DD
Bu kız benim favori karakterimdi , çok rock n roll bir kızdı :D Aşırı kafa dengi,Eğlenceli biriydi.
SPOİLER :
Dizi çok anlı,şanlı,aşklı bitmedi.Zaten bu dizinin aşkı yanı sıra insanların sorunlarıyla ilgiliydi.Anlatılmak istenen ise kimsenin hayatı "mükemmel" değildi'di..İnsanların ne zaman yaralanabileceği ne zaman ölebileceğini kimse bilmiyor.En çokta buna vurgu verilmişti :)
#3.FATED TO LOVE YOU ♥
• Jang Hyuk bir kimya şirketinin başkanıdır. Çok sevdiği balerin bir kız arkadaşı vardır.
Jang Na ra ise bir hukuk firmasında sekreter olarak çalışmaktadır. İyi niyeti ve kimseye hayır diyemediği için arkadaşları ona Post-it lakabını takmışlardır.Gelen geçen kızı kullanmaya çalışır.Her ikisinin de sarhoş olduğu bir gece geçirirler.Jang Na Ra o geceden sonra hamile kalmıştır.Olaylar çok değişik şekilde devam eder.
Kim Mi-Young kazandığı tatile hoşlandığı erkeği lawyer min'i davet eder.Tabi Lawyer teklifi hemen kabul eder ve kıza samimi konuşup ümit verir.Kim mi-young kullanıldığını anlamaz ve Lawyer'inde ondan hoşlandığını zanneder..Mi young kazayla içtiği içkiyle sarhoş olur ve Jang hyuk'un odasına girer.İkiside sarhoş olduğu için hiçbirşeyden haberleri olmaz ve olanlar o gece olur.Sabah olduğunda ikiside büyük bi şoka girerler.Mi young kendi odasına gittiğinde lawyer'i başka bir kızla görür ve yıkılır .. Lawyer olayı örteceğine üstüne üstlük Kim mi-young'u aşşağılar post-it kız olduğunu bir kere daha hatırlatır.Tam o anda jang hyuk gelir ve mi-young'un daha güçlü hissetmesi için alır onu baştan aşşağıya değiştirir.Mi young o gece bambaşka bir kız olmuştur.
O geceden sonra ikili ayrılır ve tam kendi hayatları dönüyorlarken mi-young hamile kaldığını öğrenir , tabi bunu jang hyuk'tan saklar öğrenmemesi için elinden geleni yapar.Kim mi-young daha fazla içinde tutamaz ve olan biteni annesine anlatır.Annesi bu olaya çok sinirlenir ve o çocuğun babasını bulmakta kararlıdır.Kızını alıp dışarı sürüklerken tamda jang hyuk'la karşılaşırlar ve o andan itibaren artık jang hyuk min-young'un ondan hamile kaldığını bilmektedir.Bu ikili bebeği aldırmayı düşünür fakat büyükler buna karşıdır karar kesindir, ikisi evlenmek zorundadır.!
Kim mi-young kocasının evine yerleşir artık bu ikisi gerçekten evlenmiş bir çifttir.Jang hyuk ilkten mi-young'a kötü davranır oyuna getirildiğini zanneder.Fakat zaman geçtikçe dayanamaz mi-young'dan hoşlanmaya başlar...
Duyguların başladığı dakikalar tık tık tık :DD:D:D
SPOİLER ;
Mi-young , jang hyuk'la tam ayrılıcakları an arabanın çarpmasıyla bebeğini düşürür ve Jang hyuk'la kesin olarak yolları ayrılır.Mi-young bir daha asla güvenemez.Daniel ile birlikte uzun bir süre için fransa'ya gider.Ve orda ünlü bir ressam olur.Mi-young Kore'ye geri döndüğünde yine tesadüf eseri jang hyuk'la karşılaşır.Ve yine işler karışmaya başlar.
Dizi tam anlamıyla çok güzel :) Hele erkek başrol karakter onun gülüşü öldürüyor insanı gülmekten.Çok başarılı bir dizi karakterlerde izleyiciye dokundurabiliyor.İzleyin tavsiyemdir! :))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder