İzlediği K-Dramalar ve hayatın yoğun temposu arasın da gidip gelen genç kızın bloğuna hoşgeldiniz :)) Not ; Eğer uzun süre ortalıkta yoksam,ya okuldayımdır yada stajda :D

6 Temmuz 2014 Pazar

2 Şeker Kore dizi önerisi ^_^ ♥

MY GİRL - 2005 - GÜNEY KORE

KONUSU : Gong Chan’ın hasta büyükbabasının son isteği, kayıp olan torununu bulmaktır. Gong Chan’da, büyükbabasının bu isteğini yerine getirmek için yıllardır onu aramaktadır. Yine böyle bir zamanda, hayat dolu ve güzel Yu Rin ile tanışır. Yu Rin, bir tur rehberidir ama sıkıştığı her an seri şekilde yalan söyleyebilen bir kızdır. İkisinin karşılaşması, ortak noktalarda birbirlerine yardım etmeleriyle ve birbirlerinden yavaş yavaş etkilenirler.Büyükbabasının durumunun ağırlaştığını öğrenen Gong Chan, Yu Rin’den, gerçek kuzenini bulana kadar, sahte kuzeni olmasını rica eder. İlk başlarda Yu Rin bunu kabul etmeyip üstünde durmasa, daha sonra paraya olan ihtiyacı ve yaşlı bir adamın son isteğini yerine getirme arzusuyla, bir günlüğüne bu teklifi kabul eder.İlk başlarda herşey iyi gitsede sonradan işler oldukça zorlaşır ve içinden çıkılmaz bi hal alır.

Dizi hakkındaki düşüncelerim :
Dizinin ilk başları bana sıkıcı gelmişti çünkü konu ağır ilerliyordu , fakat bi kaç bölümünden sonra aşırı sevdim diziyi.Hele kızın yaptığı sakarlıklar attığı yalanlar aşırı eğlendirdi beni ... İçinden çıkılamayacak hallerde endişeli,sakar halleri çok komediydi.İzlenilesi bir dizi ben öneriyorum ^^^^...kkkkkk >.<

MAN FROM THE STARS - 2013 - GÜNEY KORE  Konusu :                

Do Min Joon yaklaşık 400 yıl önce dünyaya inmiş bir uzaylıdırBir uzaylıya göre fazla iyidir ve mükemmeldir,(wuhuhuuhuhuu^^^kkkkk)  ve ayrıca işitme ve hız konusunda yeteneklidir.İnsanları ve insanlığı küçümseyen Do Min Joon, modern zaman aktrisi (ayrıca çatlağı kkkk) cheon song yi'ye aşık olur.Tabii aşık olmasıyla bütün zorluklar asıl şimdi başlar.

Dizi hakkındaki düşüncelerimDizi baştan sona en ince detayına kadar yapılmış bir dizi.Konu ne kötü ne saçma.Dizi bildiğiniz kusursuz oyuncularıda tam yerinde bulmuşlar hele kadın karakter (ahhh öldürdü beniii kkk) tabi erkek başrolde çok iyi rollerini çok iyi kavramışlar.Sanki bu dizi için yaratılmışlar.Dizide romantiklik oranı %100 ona göre izlerken kalp krizi geçirmek mümkün .. çünkü ben nerdeyse ölüyodum .. Hele romantik anda tam bi şarkı koyuyolar Allahh Allahhh :D :D Neyse fazla uzattım galiba..kkk.İzlemeyen çok şey kaybeder.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder