İzlediği K-Dramalar ve hayatın yoğun temposu arasın da gidip gelen genç kızın bloğuna hoşgeldiniz :)) Not ; Eğer uzun süre ortalıkta yoksam,ya okuldayımdır yada stajda :D

23 Eylül 2018 Pazar

KDRAMA - Goblin - 고블린

Goblin - 고블린
Tür: DramRomantikFantastik
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2016 - 2017
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore
Bir goblin olan Kim Shin (Gong Yoo) sevdiği birçok insanın ölümünü görmüştür ve ölümsüz hayatını sonlandırmak istemektedir. Bunun için de insan bir goblin gelinine ihtiyacı vardır ve yüz yılardır bir goblin gelini aramaktadır. Bir gün, amnezyadan (hafıza kaybı) muzdarip olan bir ölüm meleği (Lee Dong-Wook) ile tanışır ve birlikte aynı evi paylaşmak zorunda kalır.

Herzaman ki gibi konuya direk başrol kızımız ile giriyorum.Ji Eun-tak annesini trafik kazasın da kurtaran bir goblin sayesin de "goblinin gelini" olmaya layık görülmüştür.Bu bir nevi kaderin cilvesi idir.Eun-tak hayaletleri görür ve bu onun için bi nevi eziyet gibidir.Annesi öldükten sonra teyzesinin yanın da kalır ve teyzesi ona asla sahip çıkmaz,hor görür,kötü davranır.Amacı sadece kardeşinin kızı için biriktirip kenarıya koyduğu parayı bulup harcayabilmek idir.
Ji-Eun tak derslerin de çok başarılı nasıl bir olumsuzluk için de olursa olsun yüzü daima gülümseyen bir goblin gelinidir.
Ä°lgili resim
Ji eun tak (benim güzel kızım^^) yine ev çıkışı sahil kenarın da tek başına kendi doğum gününü kutlamak için pasta almış ve mumları üflediği an GOBLİN'i arkasın da belirmiştir.
Ä°lgili resim
Goblinimiz namı diğer Kim Shin'imiz neler olduğunu anlayamaz ve karşısındaki kızın bir goblin gelini olduğunu tahmin edemez.Sadece ve sadece onu oraya nasıl çağırdığını anlamaya çalışır.Kim shin hangi kapıdan geçerse geçsin Ji-eun tak'ta arkasından gelebiliyor ve goblinimiz bunu nasıl yaptığını çözemiyor :D
Ä°lgili resim
Goblin ; "Garip değil mi ? Azrailin bile yapamadığı şeyi yaptı."
Azrail ; "Ne? Kim ne yaptı?*!?! Tekrar yap.Hemen arkanda olacağım!"
Goblin ; "Ah tanrım! Defol dibimden.."

Bu arada belirtmekte fayda var goblinimiz ilk bölüm de Ji-eun tak'ı başından atmak için diğer kapının arkasından kanadaya gitmiştir..Ve artık onların mekanı/ülkesi "Kanada" olmuştur.
goblin yaprak ile ilgili görsel sonucu
Diğer "hüzünlü" çifte gelicek olursak "Azrail ve Sun hee değil  S U N N Y"
Namı diğer Goryeo döneminde Kraliçe ve Kralımız.
Kralımız (günümüzde azrail) Goryeo dönemin de çok genç ve tecrübesiz idi.Sadık hizmetkarı ve generali Kim Shin'in kız kardeşi Sun hee ile evlenmiştir.Lakin kralımız çok tecrübesiz olduğu için Park Joong Hun'un (iğrenç emelleri olan ve kralı dolduruşa getiren hizmetkarı) söylediği bütün yalan yanlış şeyleri dinleyip dolduruşa gelmiştir.Hizmetkarı Kim shin (goblin)'e goryeo'dan gitmesini başka yerlerde zafer kazanmasını emretmiştir.Lakin Kim shin Goryeo için yine yeni zaferler kazanmış ve Kral'ın Sarayına ona zaferlerden bahsetmek için geri gelmiştir.
Lakin kral onu dinlemek istememiş ve Kim Shin'le alakası olan kim varsa (Askerleri,hizmetkarları,kızkardeşi) ok ve kılıç ile gözü önün de öldürmüştür.
Kim Shin kralın yanına yaklaşamayacağını bildiği halde yürümüş ve hepsinin ölümüne sebep olmuştur.Yıllar geçtikten sonra Kral (azrail) git gide pişman olmuş yaptığı hatayı farketmiştir.Ayrıca Sun Hee'yi çok özlemiştir.Daha fazla dayanamamış intihar etmiştir.
Kral geçmişte canına kıydığı için günümüz de Azrail olarak gelmiş ve geçmişini hatırlamamaktadır.Aynı şekil de Kim Shin'de geçmişte onu ve sevdiklerini öldüren Kral'ı ile aynı evde yaşadığından habersizdir.Yine kader cilvesini yapar ve Azrail,Sun hee'nin Reenkarne hali ile tekrardan karşılaşıp,aşık olur.Lakin ikiside olanlardan tamamen habersizdir.
Kim Shin (goblin) Ji eun-tak'ı yanına alır lakin hala goblinin gelini olduğuna inanamaz.Sürekli ona "değişik,farklı herhangi birşey görüyor musun vücudum da?" diye sorular sorar.Ji Eun-tak'ta "ne gibi?" tarzın da cevaplar verir.Kim Shin, bir goblin gelini olabilmesi için vücudundaki kılıcı görebilmesi gerektiğini bilir ve ji eun-tak göremediği için goblin gelini olduğuna inanmaz.Taa ki Ji eun-tak,kim shin'in evine gelip "Görmem gereken şey göğsündeki kılıç mı diye sorup işaret ettiği ana kadar." Aradaki samimiyet ve sevgi bu saatten sonra başlar.
Bu geçen süreç içerisin de samimiyet artar ve yavaş yavaş birbirlerine aşık olmaya başlarlar.Gerçi başrol kızımız zaten dünden razıydı :D
Bu arada dizi boyunca ji eun-tak'ı bi nevi koruyan teyze vardı.Onun tam olarak kim olduğunu hala çözemedim.Tanrının yardımcısı mı yoksa bizzat tanrı olarak gösterdikleri bi kadın mıydı bilmiyorum..Diziyi çoktan bitirdim lakin kim olduğuna anlayamadım.Dizi boyunca ji eun-tak'a yardım etmiş,destek olmuş ve tebriklerini esirgememişti.Gözüm de gerçekten farklı ve cool bir kadın idi.
Bundan sonrasına değinmek istemiyorum çünkü git gide sona yaklaşıyorum ve spoiler verdikçe veriyorum..^_^ Goblin dizisi bana başta sıkıcı gelsede zamanla çok alıştığım ve harika bir yapım olduğuna karar verdiğim bir dizi olmuştu.Bütün karakterler bir diziye anca bu kadar yakışabilir idi..Herzaman dediğim gibi fantastik film-dizi manyağı olduğum için bu tür diziler herzaman ilgimi çeker ve izlerim.Dizinin de adı üstüne "Goblinler,azrailler,reenkarnasyon" gibi kavramlar üzerine çekilmiş bir dizi.Başka ülkelerin inanış biçimini anlayıp,görebilmeniz için de bir nevi fırsat.Tabii bu diziler gerçek şeylerin cabası,fantastik öğelerle harmanlanmış doğa üstü ve abartılmış bir dizi :)) Reenkarnasyon (ruh göçü) tarzı şeyler bir yana bu dünyaya birkere geldiğimiz bir gerçek.Önceki ve sonraki hayatım olsun ister miydim? Kesinlikle isterdim.Taaaa geçmişim de tıpa tıp bana benzeyen,benimle ortak zevkleri,renkleri olan bir kızı öğrendiğimi düşününce bile ortaya bir gizem,bir merak çıkıyor.Fazla fantastik-doğa üstü güçleri sevmemden de kaynaklanıyor olabilir bu :)) Bir kiprit veya mum üfleyin...belki sizin de en zor anınız da goblininiz ortaya çıkabilir ♥
Ä°lgili resim

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder